Prognoza sezonowa

Prognoza sezonowa obejmująca swym zasięgiem 6 miesięcy.

Miesiąc marzec: pierwsza dekada początkowo chłodna i pogodna, po 4 marca zimna z przelotnymi najróżniejszymi typami opadów. Druga dekada marca zmienna. Na przemian dni odwilżowe z słabymi akcentami zimowymi. Trzecie dekada marca wiosenna, ciepła i pogodna.

Miesiąc kwiecień: pierwsza dekada kwietnia chłodna z dość częstymi opadami deszczu. W drugiej dekadzie kwietnia przejściowo musimy się spodziewać większego ochłodzenia i możliwe, że nawet popada śnieg. Trzecia dekada kwietnia ma być ciepła z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami.

Miesiąc maj: pierwsza dekada maja chłodna, dość pogodna z nocnymi przymrozkami. Druga dekada maja początkowo chłodna z przelotnymi opadami deszczu. Nocami nie można wykluczyć przymrozków. Od ok. 15 maja mocno się ociepli i wypogodzi. Trzecia dekada maja gorąca i burzowa.

Miesiąc czerwiec: pierwsza dekada czerwca nadal gorąca i burzowa. Druga dekada czerwca bardzo ciepła i dość słoneczna. W trzeciej dekadzie czerwca musimy się przygotować na upały i silne burze, które mogą powodować szkody.

Miesiąc lipiec: pierwsza dekada lipca ciepła i deszczowa. Opady miejscami mogą doprowadzić do podtopień. Druga dekada lipca upalna z gwałtownymi burzami. Trzecie dekada lipca gorąca i słoneczna.

Miesiąc sierpień: pierwsza dekada sierpnia gorąca z niszczycielskimi burzami. Druga dekada sierpnia chłodna i deszczowa. Trzecia dekada sierpnia bardzo ciepła i sucha.
;