Prognoza miesięczna

Prognoza na miesiąc czerwiec.

W miesiącu czerwcu najniższa temperatura zostanie zanotowana w drugiej dekadzie tego miesiąca podczas nocy. Temperatura ma spaść na wschodzie i południu do blisko 5 stopni C. Najcieplej w czerwcu będzie w trzeciej dekadzie. Temperatura w dzień wzrośnie na południu i wschodzie do ponad 30 stopni C. Najwięcej opadów prognozujemy na drugą dekadę czerwca. Najmniej na trzecią dekadę czerwca. W każdej dekadzie pogoda nie raz się zmieni, przedstawiamy szczegóły:

Pierwsza dekada czerwca przyniesie dynamiczną aurę, a to oznacza, że często będziemy mieć do czynienia z ścieraniem się dwóch skrajnych mas powietrza.  Odbije się to na nas w postaci wahań temperatury. Jednego dnia na termometrach ujrzymy 30 stopni C, a drugiego zaledwie 15 stopni C. Oczywiście nie obędzie się bez groźnych zjawisk. Burz ma być sporo i wystąpią o każdej porze doby. Niestety, skutki ich odczujemy w postaci szkód.

Druga dekada czerwca w pierwszych dniach nadal będzie przynosić niespokojną pogodę. Pewne ustabilizowanie nastąpi po 13 czerwca. Zrobi się bardzo ciepło i na dodatek słońce zdominuje niebo. Burze, co prawda się zdarzą, ale nie powinno ich być dużo. Taki stan synoptyczny potrwa do końca drugiej dekady czerwca.

Trzecia dekada czerwca da nam popalić. Temperatura nieustanie przekraczać będzie 30 stopni C. Noce również mają być bardzo ciepła, wręcz tropikalne. Oprócz wysokiej temperatury dołączą potężne burze, które przyniosą gwałtowne i silne zjawiska powodując dużo szkód. Pogoda stanie się niebezpieczna i nieznośna.

Reasumując, pierwsza dekada dynamiczna z burzami. Druga dekada będzie w miarę dobra dla plażowiczów. W trzeciej dekadzie narzekać na aurę będziemy non stop, ponieważ zrobi się duszno i prano.
;