Pogoda długoterminowa

Pogoda długoterminowa do połowy miesiąca czerwca.
burzowa pogodaW danym czasie nie raz będziemy narzekać na pogodę, która niestety, ale nie będzie nam służyć. Od 3 czerwca do 5 czerwca musimy być przygotowani prawie w całej Polsce za wyjątkiem północno-zachodniej części kraju na burze i opady. Tych, że zjawisk będzie pełno. Będzie ciepło, ale bez gorąca. Od 5 czerwca do 7 czerwca burz będzie nie, co mniej. Ma to być chwilowe wytchnienie, bo od 7 do 10 czerwca pioruny nie raz będą przecinać niebo przy wyższej temperaturze niż ostatnio. Zrobi się parno i duszno, co odczujemy niekorzystnie. Mniej burz i opadów będzie między 10, a 12 czerwca. Po czym od 12 do 15 czerwca nasz kraj zostanie podzielony na dwie strefy. W regionach zachodnich panować będzie chłodna pogoda z przelotnymi opadami. Na pozostałym obszarze gorąca z silnymi burzami, które wywołają dużo zamieszania.


Groźba powodzi w dolnośląskim.
groźba powodzi w dolnośląskimNieustające opady deszczu na południowym-zachodzie kraju oraz w Czechach i Niemczech doprowadziły do przekroczenia na wielu rzekach stanów ostrzegawczych i alarmowych o wiele centymetrów. Sytuacja ta zostanie jeszcze bardziej pogorszona kolejnymi opadami, które będą nadal występowały w nadchodzącym tygodniu. Prawie pewne jest, że niektóre rzeki w województwie dolnośląskim spowodują pęknięcie wałów powodziowych i zalanie. Na razie skutki powodzi ograniczą się do niewielu miejscowości w województwie dolnośląskim. Niestety zaczyna się też pogarszać sytuacja na innych rzekach i zagrożone też będą województwa: opolskie, łódzkie, wielkopolskie i lubuskie. Jednak tam spodziewamy się rozległych, podtopień, które już obecnie lokalnie się pojawią. Miejmy tylko nadzieję, że prognozy obiorą miarę bardziej pozytywnych i opady ustaną zarówno u nas jak i u naszych sąsiadów.

Pada i grzmi i końca nie widać...

Rozpoczął się miesiąc czerwiec, który przynosi nam w różnej części Polski i o każdej porze doby opady deszczu i burze. Opadów jest naprawdę dużo. Dodatkowo miejscami przechodzą burze, podczas, których opady miejscami są nawalne i powodują podtopienia. Na razie nic nie wskazuje na zmiany. Będzie padać i grzmieć przynajmniej do czwartku (6 czerwca).
;