Pogoda długoterminowa

Jaki będzie początek kalendarzowego lata?
początek lataDo początku kalendarzowego lata pozostało jeszcze ponad dwa tygodnie. My już teraz specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wstępną prognozę na ten moment. 21 czerwca będzie dniem bardzo ciepłym, temperatura na południu i wschodzie przekroczy nawet 25 stopni C. W centrum, na północy i zachodzie spodziewamy się ponad 20 stopni C. Słońca do godzin południowych sporo, po południu i wieczorem rozwiną się chmury burzowe, z których popada silniej deszcz, możliwy opad gradu i mocniej powieje. Po zachodzie słońca występujące zjawiska szybko będą tracić na sile i zanikać. A jak będzie wyglądać całe lato?. Napiszemy w kolejnych artykułach, na które zapraszamy.


Najsuchszy dzień i najsuchsze miejsce w nadchodzącym tygodniu.

suchy dzieńOpadów i burz jest na tyle, że mamy już ich serdecznie dość. Zastanawiamy się, kiedy przestanie padać i niebo się wypogodzi. Nasze prognozy nie są zbyt optymistyczne. Nadal musimy oczekiwać wielu opadów deszczu i burz w wielu rejonach kraju. Najmniej będzie ich w Polsce północno-zachodniej. Najwięcej na wschodzie i południu. Najsuchszym dniem w nadchodzącym tygodniu będzie końcówka tygodnia, a dokładniej niedziela (9 czerwca). Opady i burze pojawią się tylko na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Na pozostałym obszarze ma świecić słońce.


Pogoda długoterminowa do połowy miesiąca czerwca.

burzowa pogodaW danym czasie nie raz będziemy narzekać na pogodę, która niestety, ale nie będzie nam służyć. Od 3 czerwca do 5 czerwca musimy być przygotowani prawie w całej Polsce za wyjątkiem północno-zachodniej części kraju na burze i opady. Tych, że zjawisk będzie pełno. Będzie ciepło, ale bez gorąca. Od 5 czerwca do 7 czerwca burz będzie nie, co mniej. Ma to być chwilowe wytchnienie, bo od 7 do 10 czerwca pioruny nie raz będą przecinać niebo przy wyższej temperaturze niż ostatnio. Zrobi się parno i duszno, co odczujemy niekorzystnie. Mniej burz i opadów będzie między 10, a 12 czerwca. Po czym od 12 do 15 czerwca nasz kraj zostanie podzielony na dwie strefy. W regionach zachodnich panować będzie chłodna pogoda z przelotnymi opadami. Na pozostałym obszarze gorąca z silnymi burzami, które wywołają dużo zamieszania.
;